Anasayfa > Kişilik - Karakter > Burçlara göre yalan seviyesi

Burçlara göre yalan seviyesi

Burcun ne?

Koç

Koç

Koç burcu yalan söylerken soğukkanlı ve kendinden emindir. Koç genelde yalan söyleme konusunda rahat olmaya çalışır ve onu sorgulamaya çalışırsanız omuz silker.

Boğa

Boğa

Boğa burcu dikkatli ve detaylarla yalan söyler. Kendisini söylediği şey hakkında çok düşünüyormuş gibi gösterebilir. Ancak yalan söylediği hemen anlaşılır.

İkizler

İkizler

İkizler burcu yalan söylemektense gerçeği söylemeyi tercih eder. Ama yalan söylemek isterse de fenadır. Çünkü İkizler düşünerek yalan söyler ve bunu zor anlarsınız. Bir yalana yakalanırsa, çok dikkatli bir şekilde geri çekilecek ve ilerledikçe hikâyesini yeniden kurmaya çalışacaktır.

Yengeç

Yengeç

Dürüst olan Yengeç burcu pek yalanı beceremez. Yengeç yalan söylerse gözüne bakamaz. Bu yüzden yalan söylerken daha inandırıcı olmak ve kendini saklamak için etrafta dolaşır.

Aslan

Aslan

İkna yeteneği yüksek Aslan sizi inandırmak için sıfırdan hikâye bile yazabilir. Bu yüzden verdiği detaylara dikkat edin.

Başak

Başak

Normalde ayrıntılarla boğuşan Başaklar yalan söylemeye gelince çok ayrıntı vermez ya da çok detay verir. Ayrıntılar gülünç de olabilir saçma da olabilir.

Terazi

Terazi

Yalanı hiç sevmeyen Terazi burcu gereksiz polemiklere ve tartışmaya girmemek için yalandan uzak durmaya çalışır. Bir Terazi yalan söylemeye mecbur kaldıysa kaçar, çünkü hemen kendini ele vereceğini bilir.

Akrep

Akrep

Akrep, kendisini tanıdığınız en dürüst ve güvenilir kişi olarak düşünmeyi sever. Yalandan nefret etse de bazı durumlar da Akrep burcu da yalan söyleyebilir. Akrepler genelde açıksözlü olduğundan yalan söylediğinde herkes inanır. Yalan söylediğinde hızlı savunmaya geçer.

Yay

Yay

Yalanlarına çok zaman harcamadan ikna eden Yay burcu yalan söylerken rahattır. Dürüstlüğünü sorgularsan, gözlerinin içine bakar ve bunun için zamanı olmadığını söyler.

Oğlak

Oğlak

Oğlak yalan söylemek için öyle olağanüstü hikâyeler uydurmaz. Basit ve doğru yolu tercih eder. Oğlak yalan söylediğinde bunu söylemek neredeyse imkânsızdır.

Kova

Kova

Kovanın yalan söylediğini yüzünden anlayabilirsiniz. Yalandan nefret etse de sonuçta o da insan. Yalan söylediğinde içten içe çıldırır ve ikna etmek için daha fazla yol düşünmeye başlar. Önemsizmiş gibi davranır.

Balık

Balık

Balık ne kötü ne de iyi bir yalancıdır. Balık yalan söylerken suçlayabilir.