Anasayfa > Kişilik - Karakter > Burcuna göre zeki misin?

Burcuna göre zeki misin?

Herkes ne kadar zeki olduğunu ya da hangi alanlarda yetenekli olduğunu merak eder. İşte size kişilik testi...

Burcunu seç

Koç burcu

Koç burcu

Hızlı düşünen Koç burcu özellikle medya, araştırma içeren meslekler ve mühendislik gibi alanlarda zekâlarını konuştururlar.

Boğa burcu

Boğa burcu

Yavaş ama iyi öğrenen Boğalar ticaret, çiftçilik, banka, borsa işleri, inşaat alanı, emlakçılık gibi alım satım işlerinde başarılıdır.

İkizler burcu

İkizler burcu

Kıvrak ve pratik bir zekâya sahip olan İkizler burcu çok yönlüdür. Sanatsal alanlarda başarılı olmakla birlikte reklamcılık, rehberlik, diş hekimliği ya da medya alanları onlara göredir.

Yengeç burcu

Yengeç burcu

Hafızası güçlü olan Yengeç burcu yetenek gerektiren işlerde zekâsını belli eder. Sezgisel ve duygusal yönü ağır basan meslekler onlar için biçilmiş kaftandır.

Aslan burcu

Aslan burcu

Kendinden emin olan Aslanlar zekâsını hem belli etmeyi hem de konuşturmayı sever. Müdür, direktör, komutan, organizatör, müfettişlik, öğretmenlik, okul, otel, restoran işletmeciliği, sahne tiyatro ve sinema oyunculuğu, yönetmenlik gerektiren her türlü alanda başarılı olurlar.

Başak burcu

Başak burcu

Başaklar zekâlarını detaylara yormayı sever. Bu yüzden yazarlık, öğretmenlik, tarih, tıbbın çeşitli alanları, hemşire, psikolog gibi birçok meslekte başarılı olurlar.

Terazi burcu

Terazi burcu

Gelişmiş bir zekâya sahip olan Teraziler düşüncelerini ifade edebileceği her işte başarılı olurlar. Avukat, kuaför, moda, giyim, mimar, sosyal alanlar, siyaset, estetik bakış açısı gerektiren birçok alan Terazinin zekâsını yansıtabileceği alanlardır.

Akrep burcu

Akrep burcu

Sezgi sahibi bir zekâya sahip olan Akrep burcu politika, psikolog, cerrah, jeolog, dedektif, psikiyatri, medya gibi birçok alanda başarılı olur.

Yay burcu

Yay burcu

Geniş düşünen bir zekâya sahip olan Yay burcu araştırma gereken mesleklerde, ticaret, yöneticilik, basın, oyun, mizah, yazarlık ve siyaset gibi birçok alanda başarılı olur.

Oğlak burcu

Oğlak burcu

İş zekâsı gelişen Oğlaklar uzmanlaşmayı severler. Öğretmenlik, şef, idareci, ticaret ve üretim işleri, inşaat sektörü, oto alım satımı, mühendislik, yönetim, bilimsel konular, çiftçilik gibi mesleklerde başarılı olurlar.

Kova burcu

Kova burcu

Bilimsel zekâya sahip Kovalar yetenekleriyle zekâlarını konuştururlar. Bilimle ilgili alanlar, öğretmen, psikolog, yazar, tıp, havacılık, teknoloji, bilgisayar, tıp gibi alanlarda başarılı olurlar.

Balık burcu

Balık burcu

Balık: Duygusal zekâları gelişmiş olan Balıklar tüm sanat alanlarında, spor alanlarında, moda, edebiyat ve dil konusunda başarılı olurlar.